VELİ KATILIM GÜNLERİ: Okul aile işbirliğinin artması ve çocuklarla velilerin birlikte zaman geçirebilmeleri  belirli günlerinde yapılan veli katılım günlerine, veliler randevu yolu ile davet edilirler. Okula gelen veli çocuklara belli bir etkinliği tanıtarak, onlarla birlikte uygular. Kitap okuma, müzik aleti tanıtma ve kullanma, pasta yapma, meslek tanıtımı gibi.

OKUL GAZETESİ: Dilek Kreş ve Çocuk Kulübü bülteni her ayın ilk günü düzenli olarak hazırlanır ve velilere yazılı olarak gönderilir. Bülten içerisinde okul ile ilgili haberler, duyurular, yapılan aktiviteler, belirli gün ve haftalar, konular, geziler, çocukların yaptıkları etkinlikler, sinema veya tiyatro aktiviteleri, diğer okul gezileri, o ay doğum günü olan çocukların isimleri.daha bir çok bilginin bulunduğu gazetemiz aylık olarak düzenlenir ve ayın ilk günü velilerimize ulaştırılır.

INTERNET: Internet sitemiz yenilenerek,sitemiz aracılığı ile daha iyi bir hizmet sunulması hedeflenmiştir.

DUYURU PANOSU: Okul girişinde bulunan duyuru panolarında ve internet sitemizin ana sayfasında Dilek Kreş ve Çocuk Kulübü ile ilgili duyurular ve haberler yer alır.

AKTİVASYON RAPORU: Çocukların okul içerisinde geçirdikleri bir günü özetleyen aktivasyon raporları periyodik aralıklarla veliye gönderilir. Aktivasyon raporunda sağlık, uyku, yemek, eğitim ve gezi köşeleri bulunur.

VELİ-ÖĞRETMEN GÖRÜŞME SAATLERİ: Çalışma saatleri içerisinde sınıf öğretmenleri çocuklarla ilgilendikleri için veli – öğretmen görüşmeleri uyku saati (13:00-14:30)’da olur. Veli istediği her türlü bilgiyi öğretmenden veli-öğretmen görüşme saati içerisinde öğrenebilir.Ayrıca çocuklarımızın çantasında bulunan iletişim defterleri aracılığı ile günlük iletişim yazılı olarak sağlanır.

AKTİVİTELERİN YAZILI OLARAK BİLDİRİLMESİ: Velilerle birebir görüşmelerin sürekli olamaması nedeniyle okul içinde yada okul dışında yapılan veya planlanan etkinlikler veliye yazı-davetiye yoluyla duyurulur..