Kurumumuz İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne bağlı olarak 1991-1992 Eğitim Öğretim yılında hizmete açılmıştır. Bursa’nın Kent meydanından ileriye doğru gittiğinizde Çarşamba pazarı (darmstad) semtinde Bursa Mili Eğitim binasının bir sokak üstüde 3 katlı, arka cephesinde çocuklarımızın fiziksel gelişimlerine destek veren, yaparak yaşayarak öğrenmelerine olanak sağlayan bahçeli binasında  hizmet vermektedir. 7-12 yaş etüt grubu öğrencilerimizin sağlıklı bir ortamda okul ödevlerine destek verildiği ek, derslerin yapıldığı sınıflarımız giriş katında yer almaktadır. 2 yaş, 3-4 yaş ve 5-6 yaş gruplarımızın sınıfları üst katımızda yer almaktadır. Okulumuzdaki tüm sınıflarda velilerimizin istediği zaman okulumuza misafir olup çocuklarını sınıf ortamlarında gözlemyapmalarına olanak sağlayan kamera sistemi bulunmaktadır. Ayrıca velilerimiz tüm öğün saatlerimizde istedikleri gün ve öğünde davetlidirler.

    Birçok gelişim kuramı vardır. Hepsi farklı şeyler söyler. Adler, Piaget, Furoud ve diğerleri hepsi kendi araştırmalarına göre farklı gelişim kuramları öne sürmüşlerdir. Ama hepsi de tek bir noktada birleşirler;

HAYATIN ÇOCUKLUKTA OLUŞTUĞU.

Yaşamın ilk yılları çok önemlidir. Zeka gelişiminin %80 i ve kişilik gelişiminin %70 i bu yıllar içerisinde oluştuğu bilimsel bir gerçektir ve “Ağaç yaşken eğilir”, “7’sinde ne ise 70’inde de odur” gibi atasözleri bu gerçeği açıkça yansıtmaktadır.

Özel Dilek Kreş ve Çocuk Kulübü bu önemli gerçeğin farkında olarak, ailelerimizin yanında, çocuklarının tüm gelişim alanlarında ve öz bakım becerilerinde destek vermeyi hedeflemiştir. Bu hedefe ulaşabilmek için her yıl etkinliklerine bir yenisini daha ekleyip kendini yenileyip geliştirerek hizmet vermeye devam etmektedir.

Özel Dilek Kreş ve Çocuk Kulübü olarak kaliteli eğitim sağlayabilmenin en önemli koşulunun mutlu çocuk, mutlu anne-baba, mutlu öğretmeni yaratabilmek olduğuna inanıyor ve eğitim basamaklarının temeli ve en önemlisi okul öncesi eğitim alanındaki  sorumluluklarını başarı ile yerine getirmenin gururu ile ve her yıl Atatürk devrimleri ışığında yetiştirilmiş pek çok mezun veriyoruz.