Konu ve kavram eğitimi:  Çocuğa yaşadığı dünya hakkında açıklayıcı ve tanıtıcı merakını giderici yaşamını kolaylaştırmaya ve bilinçlendirmeye yarayacak bilgiler verilmektedir.

Beceri eğitimi:  Çocuğun boya ,fırça,makas gibi malzemelere hakim olmasını , ince motor gelişimine destek olma,yaratıcılığın gelişmesini, bir şey yaratma zevkine varması, bir işe başlayıp sonuçlandırma alışkanlığını kazandırmasını amaçlar.

Müzik eğitimi: Şarkıların öğrenilmesi çalışmalarında ,çocuklar hem şarkı söyleme zevkine varır,hem de  işitsel bellekleri gelişir. Orf sistemiyle müzik eğitiminde çocuğun bedeniyle, müziğin ritmi birlikte kullanılarak  eğlenerek öğrenme sağlanmaktadır.

İngilizce eğitimi:  İngilizce şarkı ve tekerlemelerle, çocukların sık ilişkide oldukları nesnelerin adları,günlük basit cümle kalıpları eğlenceli bir eğitim ortamında görsel ve işitsel olarak teknolojik olanaklar ile birlikte verilmektedir.Asıl hedefimiz çocuklara dünyada farklı dillerin kullanıldığı bilincini vermek ve bu dillerden biri olan İngilizceyi sevdirmektir.İlköğretime başladıklarında bu eğitimi daha kapsamlı alırken zorlanmamaları  için temel oluşturmaktır.

Beden eğitimi:  Çocuğun bedenini tanıması ,değişik hareket biçimlerini denemesini., büyük kaslarının gelişimine destek olmayı amaçlar.Sağ sol dikkat denge ve konsantrasyon  amaçlı beden oyunlar ve hareketlerle aynı zamanda erken spor zevki hedefler.

Resim eğitimi:  Hem bir dışa vurum ve rahatlama ,hem bir sanat çalışmasıdır.Ana ve ara   renklerin öğrenilmesi,el göz koordinasyonu,bazı kavramların kazanımında destekleyici çalışmalardır.

Test çalışmaları:  Dikkat ,el göz koordinasyonu ,görsel ayrıştırmayı ,ilişki kurma ve muhakeme yapmayı geliştirici testler yıl boyunca uygulanır.

Bilgisayar Eğitimi :  Okulumuz büyük grup çocuklarına belli program hedefleri doğrultusunda  konulara ilişkin özel eğitim CD  haftada bir gün verilmektedir.